Trening personalny w Kłodzku – jak wygląda i jak zacząć?

Schudnąć. Wyrzeźbić mięśnie. Wzmocnić wytrzymałość. Brzmi jak postanowienia noworoczne? To tylko kilka założeń treningu personalnego. Gdzie możesz go wykonać w Kłodzku i jak go rozpocząć?

Jak wygląda trening personalny?

Oglądałeś film “Chłopaki nie płaczą”? Tam była scena, w której “Laska” tłumaczył Kubie, że musi zadać sobie jedno… bardzo ważne pytanie. Co chcesz robić w życiu? A potem zacząć to robić. Nic dodać, nic ująć – to samo można powiedzieć o treningu personalnym. Początki z nim to nic innego, jak postawienie przed sobą wyzwań. Musisz nam zdradzić, jaki jest Twój cel. Może to być zrzucenie kilogramów, albo po prostu poprawa kondycji. Resztą zajmiemy się my!

A skoro wspomnieliśmy o nas. Nasi trenerzy personalni działają nieszablonowo i wedle własnych metod treningowych. Zawsze jednak dbamy o podstawowe elementy indywidualnego treningu. Składa się z rozgrzewki, ćwiczeń właściwych oraz stretchingu na jego końcu. Najważniejsza, środkowa część treningu, zawsze dopasowana jest do Ciebie. Może być zdominowana przez ćwiczenia siłowe, albo cardio – plan zajęć skonfrontujemy z Twoimi celami. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wykonamy wspólnie z Tobą konsultację treningową oraz pierwszy, próbny trening. Jak więc widać ćwiczenia to jedno, ale równie ważne jest przekonanie Cię do współpracy!

Trener personalny – jak zacząć współpracę?

Trener personalny i jego podopieczny powinni być jak Mike Ross i Harvey Specter “W Garniturach”. Czytać myśli partnera i ufać sobie w każdej sytuacji. W siłowni High Fitness w Kłodzku trening personalny definiujemy w szerszych ramach niż tylko ćwiczenia. W pierwszych sesjach skupiamy się na poznaniu Ciebie i ocenie Twojego potencjału. Na tej podstawie wybiegamy w przyszłość i wspólnie planujemy Twój progres w zajęciach. Jesteśmy jak kameleon – zmieniamy się dla Ciebie, abyś Ty sam mógł coś w sobie zmienić!

Co robi trener personalny?

  • Jest dla Ciebie jak prywatny psycholog sportu – ocenia Twoje możliwości i do nich dopasowuje odpowiednie ćwiczenia
  • Przeprowadza wywiad medyczny – przekaż trenerowi, czy cierpisz na dolegliwości, które musi mieć na uwadze podczas…
  • …podczas układania Twojego planu treningowego. To jedno z najważniejszych zadania coacha
  • Ustala częstotliwość ćwiczeń, abyś mógł skutecznie realizować cele. Pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie: jak często lub ile razy w tygodniu możesz wykonać trening personalny
  • Układa dietę idealną dla Twojego organizmu. Trener personalny i dietetyk w jednej osobie? To da się zrobić!

Pamiętaj, że przy wyborze trenera personalnego powinieneś zwrócić uwagę na jego kwalifikacje. Jeżeli Twoim marzeniem jest budowa muskulatury, nie dogadasz się ze specjalistą od fitnessu. Staramy się żeby jak na speed datingu “sparować” Cię z naszym najlepszym fachowcem w dziedzinie, którą chcesz udoskonalać. Potem zostanie już tylko docieranie się w Waszym “związku” jak Ross i Specter.

Trening personalny w Kłodzku – EMS i inne

Trening personalny to idealna trampolina do ogólnego rozwoju fizycznego. Nie traktuj go jedynie jako drabinki np. do schudnięcia. Wykonując ćwiczenia pod okiem certyfikowanego trenera personalnego siłą rzeczy rozmnażasz swoje umiejętności, które szkoda byłoby zmarnować po osiągnięciu jednego celu. Wybieraj zatem mądrze i zdecyduj się na wybór takiego miejsca, w którym zyskasz duży zakres możliwości treningowych.

W siłowni High Fitness w Kłodzku posiadamy pięć wyspecjalizowanych stref treningowych. W każdej organizujemy dedykowane zajęcia, które mogą okazać się doskonałym uzupełnieniem bądź inspiracją do rozpoczęcia indywidualnych treningów. Opinie o treningu personalnym, w jakie często się wsłuchujemy mówią jasno – najlepiej ćwiczy się w klubach, które tworzą warunki dla każdego typu aktywności. Przykład? U nas poznasz tajniki treningu personalnego EMS!

Cena treningu personalnego

Ile kosztuje trening personalny? To zależy od kilku czynników: jaki jest jego typ, jak często będziesz go wykonywać i o jakich porach. Czynników jest też więcej. Na przykład trening personalny dla początkujących składa się z zupełnie innych elementów, niż ten dla zaawansowanych kursantów. To również może wpłynąć na stawkę.

Jako jeden z niewielu klubów w Kłodzku nie prowadzimy “sztywnego” cennika treningów indywidualnych. Działamy zgodnie z zasadą, że zadowolony Klient jest cenniejszy od wszystkich pieniędzy świata. Wycenimy Twój trening zgodnie z przyjętymi standardami i uczciwie w stosunku do oferowanych zajęć. Na pewno nie doprowadzimy do sytuacji z filmu “Chłopaki nie płaczą”, który już wspominaliśmy. Nie będziesz musiał nam płacić “bezcennym, argentyńskim kaktusem”!

Sprawdź również

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności