Trening EMS Kłodzko – dla kogo jest dedykowany?

Co można zrobić w 20 minut? Obejrzeć reklamy w telewizji, ugotować budyń, posprzątać pokój. Można też włożyć specjalną kamizelkę z elektrodami i wykonać trening personalny EMS, którego efekty przewyższają zalety nawet kilku kwadransów innych ćwiczeń. Brzmi banalnie? To jeden z tych przykładów, w których chęci są ważniejsze od umiejętności! Gdzie można trenować go w Kłodzku?

Jak wygląda trening EMS?

“Auć! To musi boleć” – pewnie tak pomyślałeś, kiedy przeczytałeś o kombinezonie z elektrodami. Nic takiego! Prąd Cię nie kopnie, bo urządzenia do tych zajęć działają pod niskim, stymulującym mięśnie napięciem. Jeśli już dostaniesz jakiegoś kopa, to tylko motywacyjnego. Jeśli zastanawiasz się czy to boli, uspokajamy – polega on na zupełnie bezpiecznych ćwiczeniach. Nie będziemy jednak czarować, że przeniesiesz góry bez niczego. Udźwigniesz je dopiero kiedy wyciśniesz z siebie siódme poty. A w zasadzie, kiedy system EMS wyciśnie je z Ciebie. Zatem czym jest i co daje ten trening? 

Electrical Muscle Simulation, czyli w skrócie EMS, polega na pobudzaniu niemal każdej partii mięśni za pomocą wspomnianych już elektrod umieszczonych w kombinezonie. Ten podłączony jest pod przyrządy, które w czasie rzeczywistym odczytują Twoje parametry wysiłkowe. Delikatne (ale odczuwalne!) impulsy wysyłane są w rejony m.in. klatki piersiowej, brzucha czy kończyn. Docierają do mięśni głębokich, których nie są w stanie pobudzić klasyczne zajęcia na siłowni. To krok milowy w nowoczesnym dążeniu do wymarzonej formy. EMS jest bowiem tym, czego nie da Ci tradycyjne cardio czy zajęcia siłowe. Choć wcale nie jest substytutem dla takich zajęć, a wręcz idealnym uzupełnieniem!

Dla kogo jest dedykowany trening EMS?

Trening EMS jest dla wszystkich! Niewykluczone, że już wyobraziłeś sobie Roberta Lewandowskiego w stroju z elektrodami, otoczonego sztabem trenerów i specjalistów od przygotowania motorycznego. Pewnie też przeszło Ci przez myśl, że to dla Ciebie za wysokie progi. Fakty są jednak takie, że EMS polega na wykonywaniu nieskomplikowanych ćwiczeń, których intensywność wzmacniają impulsy elektryczne kontrolowane przez trenerów personalnych. Są one dobierane do stopnia zaawansowania kursanta. Dla kogo jest on dedykowany?

  • Trening EMS dla początkujących – nie musisz mieć za sobą miesięcy czy lat przepracowanych na siłowni – EMS może być początkiem przygody z klubem!
  • Trening EMS jako uzupełnienie dla innych treningów – jeśli jednak Twoja miłość do fitnessu ma już znaczący staż, ta formuła pozwoli Ci urozmaicić codzienne treningi, np. w celu zbudowania masy mięśniowej czy lepszego ujędrnienia pośladków.
  • Trening EMS po ciąży – w przypadku nowych mam, ćwiczenia przyspieszają powrót do formy po porodzie, a kobietom po cięciu cesarskim pomagają przy pociążowej rehabilitacji i zrastaniu blizny.
  • Trening EMS po kontuzjach – skoro o rehabilitacjach mowa, trening EMS ma szerokie zastosowanie w fizjoterapii, np. po wypadkach i drobnych urazach. Wzmocnienie mięśni głębokich działa kojąco np. na ból pleców.
  • Trening EMS na odchudzanie – bez względu na to, do której z powyższych grup należysz, EMS to przede wszystkim budowanie wytrzymałości organizmu, redukcja tkanki tłuszczowej i dążenie do szczupłej sylwetki!

Trening EMS Kłodzko – gdzie ćwiczyć?

Zalety treningu EMS to niekończąca się lista. Jednak oprócz samych efektów zajęć, musisz koniecznie zwrócić uwagę na sposób wdrażania ich w życie. Siłownia HighFitness w Kłodzku dba o warunki przeprowadzania treningu personalnego EMS. Każda sesja odbywa się za zamkniętymi drzwiami, co pozwala w pełni skupić na zadaniach. Praca sam na sam z coachem daje też swobodę, jeśli niekoniecznie jesteś miłośnikiem trenowania wśród innych, którzy otaczają Cię na siłowni. Innymi słowy, EMS jest po prostu stworzony dla nieśmiałych, początkujących w klubach fitness kursantów.

A co jeśli Twoje doświadczenia z siłowniami są tylko pozytywne i nie zamykasz się na nowe możliwości? EMS boxing, czyli połączenie nauki podstaw boksu z treningiem personalnym, do wysiłku dodadzą garść niespotykanej wcześniej adrenaliny!

Sprawdź również

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności