Czym jest trening funkcjonalny? To powtarzanie codziennych czynności poza domem i pracą. Ćwiczenia treningu funkcjonalnego można porównać do przenoszenia pudeł, wchodzenia po schodach, a nawet siadania do ulubionego fotela. W tym przypadku nie chodzi jednak o odpoczynek, bo efekty treningu funkcjonalnego zauważalne są tylko wtedy, gdy często powtarzamy ruchy i stale podkręcamy ich tempo w kilkunastosekundowych seriach.

Na siłowni trening funkcjonalny odbywa się z użyciem sprzętu, który pozwala rozwinąć pełen zakres ruchów. Na przykład trening funkcjonalny z elastycznymi gumami umożliwia napięcie mięśni bez obciążania stawów, zaś ćwiczenia z kettlebells rozwijają wydajność mięśni bez zwiększania masy ciała. Siłownia High Fitness w Kłodzku w strefie treningu funkcjonalnego umożliwia gimnastykę także z innymi przedmiotami, jak piłki lekarskie, worki bułgarskie, taśmy TRX czy piłki do balansowania BOSU.

Zalety treningu funkcjonalnego są odczuwalne po krótkim czasie. Nie tylko odchudza i pozwala pracować nad sylwetką, ale także działa pozytywnie na więzadła i tzw. mięśnie stabilizujące. Trening

funkcjonalny wzmacnia także kondycję oraz zapobiega urazom mięśni głębokich, które najczęściej występują przy wykonywaniu codziennych czynności w pracy oraz domu. Co więcej, trening funkcjonalny jest dla wszystkich – zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, a jego plan można swobodnie dostosować do indywidualnych potrzeb.

Zajęcia w strefie treningu funkcjonalnego:

  • trening obwodowy,
  • trening interwałowy Tabata;
  • cross-trening

 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności